Atrakcje Turystyczne

Wędkowanie w Rowach

Amatorzy wędkowania mogą w Rowach poddać się swojej pasji na kanale rzeki Łupawy łączącym jezioro Gardno z morzem. więcej »

76-212 Rowy

Baseny i aquaparki w okolicy

Jeżeli pogoda nie rozpieszcza warto wybrać się na basen lub do aquaparku. W okolicy Rowów (do 25 kilometrów) znajduje się kilka obiektów. więcej »

Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach

Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach powstało w roku 1963 po to żeby zachować pamięć o Słowińcach. W Klukach Słowińcy już nie mieszkają, a ich potomkowie uznani za niemieckich mieszkańców “ziem odzyskanych”, wysiedlono po wojnie do Niemiec. Pozostało po nich tylko to muzeum na końcu drogi, gdzieś pomiędzy lasami, torfowiskami i jeziorami – pośrodku Słowińskiego Parku Narodowego. więcej »

Kluki 27, 76-214 Smołdzino

Wycieczka po okolicy - Ustka - Swołowo - Dolina Charlotty

Warto czasami wybrać się z Rowów na zwiedzanie okolicy. Proponujemy udanie się samochodem do Ustki - gdzie warto przespacerować się po usteckiej promenadzie, wejść na latarnię morską czy zobaczyć Muzeum Chleba, później pojedziemy do Swołowa - stolicy Krainy w Kratę - jak nazwano obszar gdzie we wsiach widać charakterystyczne kraty budownictwa szachulcowego, a na koniec zawitamy do Doliny Charlotty - gdzie można zwiedzić ZOO Charlotta, “pochodzić" w parku linowym, zobaczyć jurty mongolskie, czy pojeździć konno. więcej »

Słupsk - Gryfici, Stolp, Witkacy

Jeżeli napotkamy podczas naszych wakacji w Rowach jakiś dzień niepogody warto udać się do Słupska. Oprócz "shopingu" warto porozglądać się po mieście, aby odnaleźć ponad 700 letnią tradycję tego miasta. więcej »